Ünlü direktör Roman Polanski’nin “cinsel istismar davası” tekrar görülüyor

1977’den beri 13 yaşındaki bir kıza tecavüz suçlamasıyla karşı karşıya olan ünlü direktör Roman Polanski’nin davası, savcılar tarafından yine ele alınıyor.

88 yaşındaki direktör Roman Polanski’nin, 1977 yılında, Jack Nicholson’ın konutunda 13 yaşındaki Samantha Geimer’la münasebete girdiği tespit edilmişti. O vakitler 44 yaşında olan direktör, Geimer’in isteğiyle münasebetin yaşandığını savunmuştu.

Ancak sonrasında Geimer’e ilaç verdiği ve onu zorladığı argüman edilmişti. Olay mahkemeye taşınınca, 1978’de Yargıç Laurence Rittenband tarafından kontrollü özgürlük cezasına çarptırılacaktı, lakin son dakikada yargıcın onu 120 güne kadar mahpusa atmayı planladığını öğrendi.

1993 yılında hayatını kaybeden Rittenband, medyadan etkilendiğini ve o vakitler 45 yaşındaki direktöre karşı daha sert olması gerektiğini söyledi.

MAĞDUR DAVANIN REDDEDİLMESİNİ İSTİYOR

Uzun mühlet mahpusta kalacağından korkan Polanski, Fransa’ya kaçtı ve o vakitten beri Avrupa’da kaldı. Yıllardır gıyabında mahkum edilmesi yahut kaçak olarak ABD’ye iade edilmesi istikametindeki eforlarla gayret etti.

Daily Mail’de yer alan habere nazaran, Yahudi asıllı Polonyalı direktörün davası, artık tekrar gözden geçiriliyor.

Polanski, yargının berbata kullanıldığını kanıtlamak için dokümanların kamuya açıklanmalarını istedi ve şu anda 59 yaşında olan Geimer de davanın reddedilmesini istiyor.

Danışmanlarından biri Variety’ye, “Şüphe, 40 yıldır bu davanın etrafında. Birçok insan beklenmedik bir şeyin meydana geldiğinden şüpheleniyor. Bu merakı ve kaygıyı paylaşıyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*