Trump’ın meskenine FBI baskını: Nükleer silahlarla ilgili evraklar arandı

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın Florida’daki meskeninde geçtiğimiz günlerde FBI tarafından gerçekleştirilen aramanın yankıları sürüyor.

ABD’nin esaslı gazetelerinden Washington Post’un soruşturma hakkında bilgisi olduğu belirtilen kaynaklara dayandırdığı haberinde, Trump’ın meskenine yapılan baskında saklı nükleer silahlarla ilgili evraklar arandığı belirtildi.

Söz konusu kaynakların dokümanların içeriğine dair bilgi paylaşmadığı ve nükleer silahların ABD’ye ya da öbür bir ülkeye ilişkin olup olmadığına dair ayrıntı vermediği aktarıldı. Ayrıyeten meskende bu istikamette doküman bulunduğunun net olmadığı tabir edildi.

Öte yandan ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, Trump’ın konutunda yapılan arama sürecini şahsen onayladığını tabir etmişti. Buna reaksiyon gösteren Trump, daha evvelki Obama’nın Beyaz Saray’dan kaçırdığı 33 milyon sayfalık evrakların peşine neden düşülmediğini sordu:

“Başkan Obama tarafından Chicago’ya götürülen 33 milyon sayfalık evraka ne oldu, diye sormaya devam ediyorum. Palavra haber medyası bu hususta konuşmayı reddediyor. İptal edilmesini istiyorlar.”

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*