Trump’ın damadı Kushner’in kanser olduğu ortaya çıktı

Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ile evli olan ve kayınpederinin başkanlığı sırasında kıdemli danışman olarak misyon alan Jared Kushner’in, anılarını kaleme aldığı kitaptan kimi kısımlar kamuoyu ile paylaşıldı. Kushner’ın otobiyografi kitabı 23 Ağustos’ta çıkacak.

“BİR AN EVVEL AMELİYAT OLMALISIN”

Reuters’ın paylaştığı metinde, Kushner’e 2019 yılında tiroit kanseri teşhisi konulduğu belirtildi. Kitapta Kushner, haber Teksas’ta aldığını ve Beyaz Saray tabibi Sean Conley tarafından uyarıldığını söyledi. Hekim Conley’nin Kushner’a, “Bir an evvel ameliyat olmalısınız” dediği de belirtildi.

HASTALIĞINI GİZLEMEYE ÇALIŞMIŞ

2019 yılının Şükran Günü’nden kısa bir mühlet evvel ameliyat olduğunu söyleyen Kushner, hastalığını saklamaya çalıştığını da itiraf etti.

Ancak o periyot lider olan Trump’ın kanser olduğunu öğrendiğini ve ameliyattan bir gün evvel kendisini Beyaz Saray’a çağırdığını kaydeden Kushner, “Ameliyattan bir gün evvel beni Oval Ofis’e çağırdı. Bana ameliyattan evvel gergin olup olmadığımı sordu” dedi.

Kushner, “Hastalığımı nereden biliyorsunuz?” diye sorduğunda Trump’ın, “Ben ABD Başkanı’yım, her şeyi biliyorum. Durumu gizlemek isteğini anlıyorum. Lakin uygun olacaksın. İşinle ilgili sıkıntıları kafana takma. Biz her şeyi hallediyoruz” karşılığını verdiğini aktardı.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*