Tek hayali olağan beşerler üzere yaşamak

Ankara’da midye satarak geçimini sağlayan Ahmet Civan (32), 2013 yılında temizlediği av tüfeğinin ateş alması sonucunda yüzünden vuruldu. Civan, şanssız kaza sonrasında gözlerini, çenesini ve burnunu kaybetti. Beslenme ve teneffüs zahmeti yaşayan Civan, olağan beşerler üzere yaşamanın hasretini çekiyor.

Limit Yok Takımı Düzgünlük Kazanacak Yardımlaşma Derneği kurucuları Ömer Kaçan ve Cüneyt Uzun, Ahmet Civan’a ulaştı.

Yaptıkları paylaşımlar sayesinde Civan’ı ameliyat edebilecek doktora ulaşan grup, gencin hayaline ortak oldu. İstanbul’da tedavisine başlanan Civan, gerçekleşen ameliyat sonrasında rahat beslenmesi için ağız açıklığı ameliyatı oldu. Tedavi altına alınan Civan, daha sonrasında kendisine özel olarak tasarlanmaya başlanan titanyum protez ile olağan hayatına dönebilecek.

“İyileştiği vakit rahat bir formda yemek yiyebilecek”

İyilik Kazanacak Derneği Kurucu Lideri Ömer Kaçan, “Ahmet Civan, çene yapısını toplamak için birçok operasyon geçirmiş lakin ağız açıklığını yapamamışlar. Kardeşimiz yemek yiyemiyordu. Biz de yanına gittik ve hoş bir görüntü oluşturduk. Daha sonrasında ağız açıklığı hoş bir biçimde gerçekleşti. Şimdiki operasyonu bekliyoruz. Bu sefer çene yapısı titanyum protez yapacaklar ve dişleri yenilenecek. Ahmet şu anda rahat bir formda yemek yiyemiyor lakin güzelleştiği vakit rahat bir halde yemek yiyebilecek” dedi.

“Şu anda ağır bakımda bir operasyon daha gerçekleştirilecek”

Ahmet Civan’ın hayalinin birinci basamağını gerçekleştiren ve daha sonrasında gözleri için arayışa geçeceklerini aktaran Cüneyt Uzun ise, “Haberlerde gördükten sonra kendisine ulaştık, Sakarya’dan kalkıp Ankara’ya gittik. Kısa bir röportaj görüntüsünü çektik. Kaza sonrasında Ahmet’in annesi vefat ediyor ve babası da öteki bir evlilik yapıyor, sonrasında Ahmet’i dışarı atıyorlar. Ahmet yaklaşık 8 yıldır tek yaşıyor. Gözleri görmeden Ankara’nın sokaklarında midye satarak geçimini sağlıyor. Ahmet’in operasyonu ileri derece olduğu için her tabip yapamıyor. Çektiğimiz görüntüyü yayınladıktan sonra takipçilerimizden birisi bize yurtdışından ulaşarak Prof. Dr. Celal Çandırlı’yı önerdi. Sağ olsun hocam da bizi İstanbul’da özel muayenesinde kabul etti. Tekraren Ankara’dan kalktı, biz de buradan gittik ve İstanbul’da buluştuk. Denetimler yapıldı ve ameliyat gerçekleştirildi. Şu anda ağır bakımda bir operasyon daha gerçekleştirilecek ve daha sonrasında gözlerinin açılabilmesi için arayışa geçeceğiz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*