Siyasete atılan Dr. Öz ile alay etti: Dev villasından görebiliyor mu?

Cumhuriyetçiler ismine Pennsylvania eyaletinin senatörü olmak için siyasete atılan Dr. Öz’ün Demokratlardan rakibi Fetterman, toplumsal medyadan atağa geçti.

Geçen yılın sonunda Pennsylvania eyaletinden senatörlük için yarışa atılan ve geçen aylarda yapılan önseçimde zaferini ilan ederek Cumhuriyetçilerin adayı olan Dr. Mehmet Öz’ün Demokrat rakibi John Fetterman toplumsal medya üzerinden medyatik hekimle alay etti.

Dr. Öz’ün rakibi bir planör kiralayarak, “Hey Dr. Öz. New Jersey’deki meskenine güzel geldin!” bildirisini yayınladı.

Seçim sürecinde Türk vatandaşlığı, gayrimenkulleri ve yatırımları ABD’de büyük tartışma yaratan Dr. Öz’ün Pennsylvania eyaletinin senatörü olmak istemesini eleştiren Fetterman Dr. Öz’ü eleştirdi. Bir planör kiralayarak havadan bir ileti yayınlayan Fetterman, “Hey Dr. Öz. New Jersey’de meskenine güzel geldin” dedi.

ABD’nin eski lideri Donald Trump’ın da dayanak verdiği Dr. Öz’ü eleştiren Fetterman, “Bu planör yılın en uzun hafta sonu tatilinde Cape May’den Brigantine’e uçacak ve binlerce tatilci kıyılarda bunu görecek” dedi.

Fetterman, toplumsal medya üzerinden Dr. Öz’ün lüks villasının fotoğrafını paylaştı.

Bu bildirinin fotoğrafını çekerek şahsî Twitter hesabından paylaşan Fetterman daha sonra Dr. Öz’ün lüks villasının da fotoğrafını çekti. Dr. Öz’ün havadan çekilmiş meskeninin fotoğrafını paylaşan Fetterman, “Acaba Dr. Öz, New Jersey’deki devasa villasından Pennsylvania’yı görebiliyor mudur” diye soru sordu.

Seçim sürecinde Türk vatandaşı olması ve 2018’de Türkiye’de seçimlerde oy vermesi tartışma konusu olan Dr. Öz, şayet senatör olarak seçilirse Türk vatandaşlığını bırakacağını söylemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*