Sırbistan’da öğrenci okulda silahlı saldırı düzenledi: 1 ölü, 5 yaralı

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da, 7’inci sınıf öğrencisi 14 yaşında bir çocuğun okulda düzenlediği silahlı saldırıda bir kişi hayatını kaybetti, beş kişi yaralandı.

AA’nın aktardığına göre, öğretmenini vurduktan sonra öğrencilere ve güvenlik görevlilerine ateş açan çocuk, güvenlik görevlisini öldürdü, beş kişiyi yaraladı. İçişleri Bakanlığı, saldırı ile ilgili açıklama yaparak, yaralı öğrencilerin hastaneye kaldırıldığı, öğrencilerden birinin başından yaralandığı ve ameliyata alındığı bilgisini paylaştı. Açıklamada, saldırıyı babasına ait silahla düzenlediği düşünülen çocuğun gözaltına alındığı ifade edildi.

‘KIZIM SALDIRI SIRASINDA SINIFTAYDI, KAÇMAYI BAŞARDI’

Reuters’a konuşan ve kızı saldırı sırasında Vladislav Ribnikar ilkokulundaki sınıfta olan baba Milan Milosevic, kızının kaçmayı başardığını, saldırgan çocuğun önce öğretmeni vurduğunu, ardından rastgele ateş ettiğini söyledi.

Milosevic, “Masanın altında yatan güvenlik görevlisini gördüm. İki kız çocuğun gömleklerinde kan olduğunu gördüm. (Saldırgan çocuğun) sessiz ve iyi bir öğrenci olduğunu söylüyorlar. Sınıfa yakın zamanda katılmış” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir