Patrik Bartholomeos’tan itfaiyeye teşekkür ziyareti

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangını söndüren İstanbul İtfaiyesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Patrik Bartholomeos, “İtfaiye mensuplarına şükranlarımızı tabir etmek amacıyla. Tahminen kimileri bu vazifeyi unutmuş olabilirler ama biz unutmuyoruz. Şükranlarımızı her vakit tabir edeceğiz” dedi.

Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nde 4 Ağustos’ta çıkan yangın İBB’ye bağlı İstanbul İtfaiyesi tarafından kısa müddette söndürülmüştü. Yangının akabinde yapılan birtakım açıklamalar tartışma yaratmıştı.

İTFAİYE DIŞINDA HERKESE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla yangına müdahale edildi” formundaki açıklamasının akabinde İstanbul Balıklı Rum Hastanesi de dikkat çeken bir toplumsal medya paylaşımında bulunarak yangını söndüren İstanbul İtfaiyesi dışındaki bütün kurumlara teşekkür etmişti.

PATRİK’TEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Tartışmaların odağında yangının akabinde Fener Rum Patriği Bartholomeos  bugün Fatih’teki İstanbul İtfaiyesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. İtfaiye bölge amirliğine gelen Patrik Bartholomeos,  İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İtfaiye Dairesi Lideri Remzi Albayrak tarafından karşılandı.

“BAZILARI UNUTMUŞ OLABİLİR”

Kısa bir açıklama yapan Patrik Bartholomeos “Kaza esnasında arkadaşlarınız büyük uğraşlar sarf ettiniz. Zahmet ettiniz ve en kıymetlisi ihtiyarlarımızı kurtardınız. Sağlam bir yere götürdünüz. 1,5 saat üzere kısa bir vakitte yangını söndürdünüz. Bütün bunları takdir ediyoruz. Bunun için de bu sabah sizlere geldik. İtfaiye mensuplarına şükranlarımızı söz etmek niyetiyle. Tahminen kimileri bu vazifeyi unutmuş olabilirler lakin biz unutmuyoruz. Şükranlarımızı her vakit söz edeceğiz” dedi.

Bartholomeos kelamlarına şöyle devam etti: “Hep bir arada ihtiyarhane binamızın en kısa vakitte yenilenmesini, tekrar faaliyete geçmesini daima birlikte göreceğiz inşallah. Duyduğuma nazaran okuduğuma nazaran 6 ay üzere çok kısa bir vakitte bitirilmiş olacak. Temennimiz budur. En kısa vakitte ihtiyarlarımız yuvalarına dönsünler.”

İBB İtfaiye Dairesi Lideri Remzi Albayrak ise “Bize şükranlarını sunmuş olmaları bizim için de ayrıyeten farklı bir his yarattı. Bu manada ben sayın Bartholomeos’a ve grup arkadaşlarına bizi buraya kadar gelip ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*