Nurettin Nebati, “Ekonomide İşler İyi, Aldık Başımızı Gidiyoruz” Dedi Goygoycular “Nereye?” Diye Sordu

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, ekonomik literatüre katkılarıyla anılacak. 14 Mayıs seçimlerinde Mersin’den milletvekili adayı olan Nebati, seçimler için en çok çalışan siyasetçilerden biri olurken, aynı dönemde bakanlık görevini sürdürdüğü için de dikkatleri çekiyor. Özellikle görevde olduğu dönemde ekonomide olanlarla hep ön planda olmak zorunda kalan Bakan’ın söylemleri de bu gündemde manşetlerden inmiyor. Nebati’nin her gün bir cümlesi sosyal medyada trend olmaktan kurtulamıyor. Bir güne daha Nebati’nin açıklamalarıyla başlayınca goygoycuların söylemleri güldürdü.

Nureddin Nebati, Mersin’de seçim çalışmalarını son hızla sürdürürken, Aralık 2021’den bu yana Hazine ve Maliye Bakanı olarak icraatları bazında ekonomik verileri de paylaşıyor.

Tabi 2021 yılının ikinci yarısından bu yana alım gücü eriyen, enflasyonla tek başına mücadele eden vatandaşlar, piyasalarda artan oynaklıkta yatırımcılar, yabancı yatırımcı çıkışları, reel kesimdeki finansman ve belirsizlik sorunlar derken Nebati’nin açıklamaları daha bir dikkat çekiyor.

Nureddin Nebati’nin Mersin’de seçim çalışmalarında yaptığı son açıklama da sosyal medyada goygoycuların radarından kaçamadı. Nebati yine “bilimsel” verilerle açıkladı son durumu?

Ekonomide işler iyi, aldık başımızı gidiyoruz. Her yer ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diye bağırıyor, çok net. Bir de bilimsel çalışıyoruz, anketleri yaptırıyorum, anketler de ‘Maşallah’ diyor. 

Siyasette son dönem gündeme gelen hitap şekilleriyle başlayan yorumlar,

Ekonomide nereye gittiğimizi,

Hatta nereye kadar gidebileceğimizi de sorguladılar.

Geçtiğimiz günlerdeki yorumlara benzer yorumlar da görülürken,

Kimsenin ekonominin hızına yetişemediği de görüldü.

Zaten yetişmek de zordu!

?

?

?

?

?

?

?

Siz başınızı alıp gidebiliyor musunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir