Muhalefette Gülşen’in tutuklanma kararsızlığı

Geçtiğimiz aylarda sahnedeyken imam hatiplileri maksat alan müzikçi Gülşen’in kelamları gündem oldu.

Gülşen’in, bir şahısla ilgili “İmam hatipte okumuş daha evvel kendisi sapıklığı oradan geliyor.” dediği imgeler toplumsal medyada paylaşıldı.

Gülşen cezaevine gönderildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında Gülşen, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir anda gündeme bomba üzere düşen olay karşısında muhalefet cephesinden açıklamalar gelmeye başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Babacan tutuklama kararına reaksiyon gösterdi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Deva Partisi Önderi Ali Babacan, Gülşen’in tutuklanmasını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu bahse ait, “Farklı hayat usullerine sahip gençlerin ortasında uzun bir vakittir barış rüzgarları esmektedir. Hedefini aşmış bir latifeyi alıp, gençlerimizi birbirine düşürmektir maksat. Biraz daha iktidarda kalmak için, daha çok çalmak ve çırpmak için.

Gençlere sesleniyorum, bu adaletsiz nizamın sonu geliyor. Sizleri kışkırtarak ve bölerek bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki seçimde sizler büyük bir rol oynayacaksınız. Bir olmak, kışkırtmalara karşı birbirinize kenetlenmek sizin elinizde.

Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, ‘Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler…’ bunlar kimin laflarıdır? Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı çabucak özgür bırakın!” tabirlerini kullandı.

Davutoğlu, Akşener ve Karamollaoğlu sessizliğini koruyor

Babacan ise “Gülşen’in kelamları inciticiydi, kendisi de kabul etti. Hiçbir hakaret tasvip edilemez. Lakin bunun karşılığı tutuklama olmamalıydı. Özür dileyen birine ceza sopasıyla çullanan zihniyet ne adalet ne de merhamet sahibidir. Tutuklu yargılama istisna olmalıdır.” dedi.

Kılıçdaroğlu ve Babacan’ın açıklamalarının akabinde başka muhalefet partisi önderlerinin sessizliği ise dikkat çekti.

Gelecek Partisi, Uygun Parti ve Saadet Partisi’nin önderlerinden Gülşen’in tutuklanmasına ait rastgele bir açıklama yapıldı.

Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu’nun bahse ne reaksiyon vereceği merak edilirken, muhalif kısımlar bu sessizliği reaksiyonla karşıladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*