Meksika’da yolcu uçağının motoru havada alev aldı

Meksika’nın Guadalajara kentinden ABD’nin Los Angeles kentine gitmek üzere dün akşam saatlerinde kalkış yapan Viva Aerobus havayolu şirketine ilişkin yolcu uçağının yolcuları hayatlarının şokunu yaşadı.

Uçağın motoru kalkıştan kısa bir mühlet sonra havada yanmaya başladı.

Acil iniş yaptı

İHA’nın haberine nazaran uçak motor arızasının akabinde Guadalajara Havaalanına acil iniş yaparken, olayda rastgele bir olumsuz durumun yaşanmadığı aktarıldı.

Guadalajara Havaalanı İdaresi tarafından yapılan açıklamada, uçağın mahallî saatle 22:45 sularında sıkıntısız olarak havaalanına iniş yaptığı aktarılarak, her türlü ihtimale karşı itfaiye ve acil durum gruplarının uçak için hazır bekletildiği tabir edildi.


8 uçuş ertelendi

Acil iniş nedeniyle havaalanındaki 8 uçuşun ertelendiği belirtildi.

Viva Aerobus tarafından yapılan açıklamada ise, uçağın motorunda çıkan arıza sonucu metal sürtünmesi sebebiyle kıvılcım çıktığı ve her şeyin denetim altında olduğu bildirildi.

Yolcuların bir gece otelde konuk edildiği belirtilen açıklamada, yolcuların sabah öbür bir uçakla Los Angeles’a ulaştırıldığını aktarıldı.

Uçağın motorundan çıkan kıvılcımları ve alevleri gören yolcular paniğe kapılırken, yolculardan kimileri olayı cep telefonları ile kaydetti.

Uçağın başarılı halde acil iniş yapması ise yolcular tarafından alkışlarla kutlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*