Macron’un mahremi Trump’ın konutundan çıktı: Malikanedeki evrakların sırrı ifşa oldu

Trump’ın meskenine yapılan FBI baskınında ele geçirilen evraklardaki Macron ayrıntısı dikkat çekti.

ABD merkezli Rolling Stone mecmuasında, Trump’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un özel hayatı ile ilgili yasadışı detaylarını bildiği konusunda tekraren övündüğü tez edildi.

Haber, FBI casusları tarafından bu ayın başlarında Mar-a-Lago’da ele geçirilen evraklar ortasında, “Bilgi: Fransa Cumhurbaşkanı” olarak listelenen “1a Maddesi” etiketli bir dokümanın olduğunun ortaya çıkmasından sonra geldi.

Haberde Trump’ın Fransız meslektaşının özel davranışlarıyla ilgili birtakım detayları gördüğü yahut kendisine brifing verildiği “istihbarattan” öğrendiğini bile sav ettiği yer aldı.

FBI ayrıntı paylaşmasa da Trump’ın Florida’daki malikanesinden gizemli “1a Maddesi” evrakının ele geçirilmesiyle Trump’ın Macron hakkında ne öğrenmek istediği de merak konusu oldu.

Anonim kaynaklardan biri, Trump’ın Macron’un aşk hayatıyla ilgili kelamda bâtın bilgisi hakkında pek fazla detay paylaşmadığını belirtti.

Macron’un özel hayatı 2017’de Cumhurbaşkanı seçilmesinden bu yana merak konusu olduğu belirtilen haberde, Macron’un kendisinden 25 yaş büyük olan eşi Brigitte Macron ile 2010 yılında evlendiği hatırlatıldı.

Macron’un özel hayatı, 2017’de cumhurbaşkanlığına seçilmesinden bu yana dünya çapında bir konuşma konusu oldu.

‘ŞANTAJ İÇİN KULLANILABİLİR’

Hillary Clinton’ın eski bir yardımcısı olan Jennifer Palmieri, geçen hafta bu evrakın şantaj için kullanılabilecek ziyan verici bilgiler içerdiğini sav etmişti.

Trump’ın Florida’daki malikanesinin gizemi: Macron belgesi ifşa oldu

ABD eski Lideri Donald Trump’ın Florida’daki meskeninde FBI casusları tarafından yapılan aramayı desteklemek için kullanılan beyannamenin düzenlenmiş olarak paylaşılan nüshasında, Trump’ın meskeninde 184 bilinmeyen evrakın bulunduğu belirtilmişti.

ABD Adalet Bakanlığı, Eski ABD Lideri Donald Trump’ın Florida’daki Mar-a-Lago’da yer alan mülkünün FBI casusları tarafından aranmasının emredildiği yeminli sözle ilgili dokümanların düzenlenmiş halini kamuoyuyla paylaşmıştı.

Trump’ın konutunda bulunan 15 kutuda yapılan ön incelemelerin ayrıntılarının belirtildiği evraklarda, “16-18 Mayıs 2022 tarihleri ortasında FBI casusları, Ulusal Arşivler ve Kayıtlar Yönetimi’ne (NARA) verilen 15 kutunun ön incelemesini gerçekleştirmişti.

Şu ana kadar 15 kutunun 14’ünde sınıflandırılmış evraklar belirlendi. Sınıflandırılmış 184 eşsiz evrakın ön incelemesinde ise, 67 özel, 92 bilinmeyen ve 25 çok bilinmeyen evrak tespit edildi” tabirleri yer almıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*