Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan: Ligi sabırsızlıkla bekliyoruz

Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, yeni dönemle ilgili, “Kamp müddetince geçen yıldan kalan olumsuz alışkanlıklarımızı olumlu hale getirmeye çalıştık. Artık maç haftasına girdik. Heyecanlıyız ve ligi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Spor Toto Harika Lig gruplarından Yukatel Kayserispor, yeni dönem hazırlıklarına yaptığı idmanla devam etti. Teknik yönetici Çağdaş Atan idaresindeki idman; ısınma hareketleriyle başladı. Pas ve kondisyon çalışmalarıyla devam eden idman, yarı alanda yapılan maçla sona erdi.

Antrenman öncesinde teknik yönetici Çağdaş Atan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ligin birinci haftasında Beşiktaş ile oynayacakları maçı kıymetlendiren Çağdaş Atan, “Hazırlıklar ufak, tefek sakatlıklar dışında güzel gidiyor. Attamah’ın geçen yıldan kalan bir sorunu bu sene tekrar etti. Ortamızdan uzak kaldı lakin yavaş yavaş idmanlara başlıyor. Dimitrios ortamızdan uzaktı onlarda geri geliyorlar. Heyecanlıyız aslında. Âlâ bir fikstürle döneme başlayacağız. Grubumuzu âlâ görüyoruz. Düzgün maçlar oynadık. Hazırlık maçlarında âlâ bilgiler aldık. Tabi ki birinci rakibimiz Beşiktaş, önemli transferler yaptı. Saha içerinde hala ezaları olduğunu görüyoruz. Çok güçlü olduğu yanlar var lakin zaafları olduğu yanlarda var. Biz bu zaafları kullanmak istiyoruz. Kamp mühletince geçen yıldan kalan olumsuz alışkanlıklarımızı müspet hale getirmeye çalıştık. Artık maç haftasına girdik. Heyecanlıyız ve ligi sabırsızlıkla bekliyoruz. Düzgün işler çıkaracağımızı düşünüyoruz. Umarım o denli olur” diye konuştu.

“İLK 10 HAFTADA ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN 5 KADROYLA KARŞILAŞACAĞIZ”

Hazırlık sürecini düzgün geçirdiklerini kaydeden Atan, “Krizleri fırsata çevirmeye çalışacağız. Hazır bir takım ile döneme başladık. Ufak bir iki sakatlık oldu. Geçen yıldan gelen sakatlılar ilerleyişi biraz aksattı lakin çok da fazla bir zahmete uğramadık. Çok fazla aksaklık olmadı. Oyun manasında birinci günden beri âlâ çalışıyoruz. Bu hususta daha avantajlı olabiliriz. Ligde tabi ki ekiplerin hepsiyle oynayacağız lakin birinci 10 haftada şampiyonluğa oynayan 5 grupla karşılaşacağız. Şu an bir puan hesaplaması yapmadık. Gönlümüzden geçen bir sayı var lakin o çok gerçekçi değil. Biz evvel oyunu görelim. Ne kadar güçlü oynuyoruz ne kadar âlâ oyun oynuyoruz yahut ne oynayabiliyoruz onu bir görelim. Ondan sonra kendimize bir sıralama ve puan maksadı koyabiliriz.  Bu yılki en temel gaye bu” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*