Kaşık ve çatallarınızı elmas üzere parlatacak yöntem! Hepsi yeni alınmış üzere olacak…

Çatal bıçak grubunuzu temizlemek için bulaşık makinenizi kullanabilir yahut inatçı lekeleri ve birikintileri gidermek için manuel teknikler kullanmanız gerekebilir. Bundan sonra, biraz ekstra uğraş ile mutfak eşyalarınızda yeni üzere bir parlaklık ortaya çıkarabilirsiniz.

KENDİ TEMİZLEME MACUNUNU KENDİNİZ HAZIRLAYIN

Küçük bir tabakta, tabakta, kasede yahut kapta kabartma tozu ve sıvı bulaşık sabununu ikisi bir macun oluşturana kadar karıştırın. Bu kombinasyon şiddetli kirleri ve güç lekeleri kırmak için harikadır.
Birazcık uzun bir yol kat eder ve her vakit daha fazlasını karıştırabilirsiniz, bu nedenle rastgele bir israfı önlemek için evvel küçük bir ölçü hazırlamak isteyebilirsiniz.

Kabartma tozu ve sabunu macun boyunca dengeli olana kadar yeterlice karıştırmak için parmağınızı yahut kaşık üzere bir karıştırma aletini kullanın.

TEMİZLEME MACUNUNU ÇATAL BIÇAKLARA UYGULAYIN

Temizleme macununu çatal bıçak grubunuza uygulayın. Hiçbir şeyin atlanmadığından emin olmak için çatal bıçak ekibinizi tek tek temizlemek isteyebilir yahut vakit kazanmak için hepsini bir kezde yapmak isteyebilirsiniz. Yapışkanlığı ve kiri parçalamak için macununuzu naylon bir ovucu yahut yumuşak kıllı bir fırça ile kirli alanlara nazikçe ovalayın.

Çatal bıçak grubunuzu büyük bir partide temizleyerek vakitten tasarruf etmeye çalışıyorsanız, çatal bıçak kadrolarını tutmak ve temizleme macununu tutmak için bir küvet yahut kova kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu özel temizleme macununu kullanmak, çatal bıçak kadronuzdaki yanık izlerini ve koyu lekeleri gidermek için bilhassa faydalıdır. Fakat, işaretin kaldırılması biraz vakit ve uğraş gerektirebilir.

KALAN LEKELERİ TEMİZLEYİN

abartma tozu/bulaşık sabunu macunu ile yeterlice temizledikten sonra bile çatal bıçak grubunuzda kimi lekeler kalabilir. Bu sizin için geçerliyse, bunları seyreltilmemiş beyaz sirke ile ovalamak için pak bir naylon ovucu yahut yumuşak kıllı bir fırça kullanın.
Paslanmaz çelik mutfak eşyalarınızın yüzeyi, aşındırıcı temizleme araçlarıyla vakitle çizilebilir ve bulanıklaşabilir. Naylon bir ovucu yahut yumuşak kıllı bir fırça kullanırken bile kirli alanları nazikçe temizleyin.

TEMİZLENMİŞ ÇATAL BIÇAKLARI DURULAYIN VE KURULAYIN

Temizlenmiş çatal bıçaklarınızı durulayın ve kurulayın. Kalan tüm yiyecekler, lekeler ve öbür kirler temizlendikten sonra neredeyse işiniz bitti. Çatal bıçak ekibinizi su altında durulayın ve akabinde fazla nemi silmek için yumuşak, kuru bir bulaşık bezi kullanın, zira elde kurutmak leke oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır.
Kurutma sırasında havlunuz bilhassa ıslanırsa, bunu pak ve kuru bir yenisiyle değiştirin.


Adana’da büyük skandal! Ünlü oyuncu meslektaşına küfürler yağdırıp oteli birbirine kattı!


Ünlü oyuncu Türkiye’yi üzen haber sonrası mavi cinse çıktı


Bu burçlar ailesi memnun olsun diye saçını süpürge ediyor! İşte eli öpülesi fedakâr burçlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*