İzmir’de eşi tarafından bıçakla rehin alınan bayan, yaşadıklarını anlattı

İzmir’in Bayraklı ilçesine bağlı Alpagut Mahallesi 1620/53 Sokak’ta, 28 Temmuz saat 10.00 sıralarında, 1 yıldır başka yaşadığı eşi Gülşen Karanlık’ın (39) meskenine gelen Çetin Karanlık (42) barışma teklifi reddedilince bayanı kendisini aldattığı münasebeti ile bıçakla rehin aldı.

Gülşen Karanlık’ın KADES’i kullanması ile olay yerine polis, sıhhat ve itfaiye takımları sevk edildi.

Çetin Karanlık’ın ikna edilmesi için, müzakereci de gönderildi.

Özel harekat polisleri operasyon düzenledi

İkna eforları sonuç vermedi.

3 buçuk saat sonunda özel harekat polisleri, konuta operasyon düzenledi.

DHA’nın haberine nazaran; koçbaşıyla meskenin kapısını kırıp içeri giren takımlar, Gülşen Karanlık’ı kurtardı.

Vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri ve çizikler olan Gülşen Karanlık hastaneye götürüldü. Çetin Karanlık, gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Çetin Karanlık, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“Çocuklar çıkınca direkt içeriye daldı ve kapıyı kilitledi”

Gülşen Karanlık, yaşadıklarını şu tabirler ile anlattı:

“Zaten 1 yıldır başka yaşıyorduk ve boşanmak istiyordum. Bu mühlet zarfında da daima telefonla beni taciz ve tehdit ediyordu. Olaydan birkaç gün evvel burnumdan ameliyat olmuştum. Bu sebeple de evdeydim. Çocuklarımı işe gönderdim. Çocuklar çıkınca direkt içeriye daldı ve kapıyı kilitledi.

“Uyuşturucu etkisindeydi”

Beni bırakması için bağırmaya başladım. Olağan bir durumda değildi. Uyuşturucu etkisindeydi. Kapıyı kilitledikten sonra barışmak istediğini söyledi. Ben de kendisine tedaviye muhtaçlığı olduğunu ve barışmak istemediğimi belirttim.


“Bıçağı boğazıma dayayıp rehin aldı”

Daha sonra da KADES’e ihbarda bulundum. Meskenden çıkmasını söyledim fakat beni dinlemedi ve ‘Beraber öleceğiz’ dedi, bıçağı boğazıma dayayıp rehin aldı.

“Hem öleceğimi hem kurtulacağımı düşündüm”

Bıçağı, jileti ve cam kesimini boğazıma dayadı. Bunun dışında bir eli de saçımdaydı. Saçımı kavradıktan sonra bir daha bırakmadı. Kendisini aldattığımı söylüyordu. Ben bunun her ne kadar yanlışsız olmadığını söylesem de inandıramadım. Daima ‘beraber öleceğiz’ demeye devam ediyordu. İkna edilmeyince polisler meskene girdi ve beni kurtardı. Allah kimseye yaşatmasın çok berbattı. Aslında hem öleceğimi hem kurtulacağımı düşündüm.


“Her baygınlık geçirdiğimde beni saçlarımdan tutarak ayılttı”

Beni öldürmesi an problemiydi lakin bir yanım da ‘beni kurtaracaklar’ diye umutluydu. Bedenimin çeşitli yerlerinde çizikler var. Sırtımda yara izleri var. Beni boğmaya çalıştığı için boynumda morluklar oluştu. Bedenimin birçok yerinde darp izleri var. Üç kere baygınlık geçirdim. Her baygınlık geçirdiğimde beni saçlarımdan tutarak ayılttı.

“Bir bayan cinayeti daha yaşanmasın”

Adalet istiyorum. Zira endişem hala geçmedi. Olayın akabinde gözüme uyku girmiyor. Başımın bir yerinde daima ya dışarı çıkıp yarım kalan işini tamamlarsa fikri var. Zira bu insanın tedavi görmesi gerekiyor. 23 yıldır bunları yaşıyorum. Bir bayan cinayeti daha yaşanmasın. Televizyonlarda görüp gözyaşı döktüğüm olayı şahsen yaşadım. Tüzel gayretimi sonuna kadar sürdüreceğim.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*