İran’da birinci defa Harika Lig maçında tribünler bayanlara açıldı

İran medyasına nazaran, Şehidi, bugün başşehir Tahran’daki Azadi Stadyumu’nda İstiklal-Misi Kerman grupları ortasında oynanacak futbol maçına bayan seyircilerin de iştirakini sağlamak üzere tüm hazırlıkların yapıldığını söyledi.

“İlk kere Üstün Lig maçlarından biri bayan seyircilerin iştirakiyle gerçekleştirilecek” diyen Şehidi, gerekli düzenleme ve tadilatlar yapıldıktan sonra başka stadyumlara da bayan taraftarların alınacağını lisana getirdi.

Şehidi, Üstün Lig maçlarında bayan seyirci sayısını artırmayı planladıklarını söz etti.

Azadi Stadyumu’nda bugünkü karşılaşmayı izlemek üzere 28 bin taraftarın yer alacağı tribünlerde bayanlara 500 bilet ayrıldığı aktardı.

Mavi Kız’dan 3 yıl sonra tribünler bayanlara açıldı

İran’da en çok taraftara sahip kadrolardan İstiklal futbol ekibinin bayan taraftarı Seher Hudayari, Mart 2019’da kadrosunun Asya Şampiyonlar Ligi’nde Birleşik Arap Emirlikleri’nden El Ayn’la oynayacağı maçı seyretmek için Tahran’daki Azadi Stadyumu’na kılık değiştirerek girmeye çalıştığı sırada engellenmiş ve gözaltına alınmıştı.

Çıkarıldığı mahkemede mahpusa mahkum edilen Hudayari, karara reaksiyon göstererek kendini ateşe vermişti.

Kaldırıldığı hastanede yüzde 90 yanık teşhisi konulan Hudayari hayatını kaybetmişti. İstiklal Kulübü’nün forma rengi nedeniyle “Mavi Kız” olarak anılan Hudayari, 29 yaşındaydı.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*