İmamoğlu AKOM’da: Yağmur İstanbul’un doğusuna kaydı

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Afet Uyum Merkezi’nde (AKOM) İstanbul için beklenen kuvvetli yağışla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yağmurun kentin doğusuna kaydığını söyleyen İmamoğlu şöyle konuştu:

“Bir yağmur beklentisi içerisindeydik. Dünden beri süreç devam ediyor. Bu mevzuda hem AFAD’ın hem de AKOM’un yaptığı yağmur ikazıyla birlikte kurumumuz bu hafta başından beri teyakkuzda, ağır bir çalışma içerisinde. Şu anda bütün ilgili kurumlarımızın yöneticileri burada.

Açıkçası sabaha karşı saatlerinden itibaren de denetimi buradan yürütüyoruz. İstanbul genelinde şu anda hazır olan 4 bin 625 işçimiz alanda. Yaklaşık 1831 araç ekipmanla birlikte de vatandaşlarımızın yaşayacağı zorluklara dair hazırlıklarını yapmış biçimde çalışmalarını sürdürüyor.

Dün itibariyle Arnavutköy, Başakşehir, Eyüpsultan’da başlayan ilerleyen saatlerde de Silivri, Çatalca, Avcılar, Esenyurt ve Beylikdüzü’nde yağış tesirli olmuştu. Çok kayda bedel ve insanlarımızı mağdur edecek büyük oranda aksilik yaşanmadı. Bugün sabah itibariyle İstanbul boğaz sınırında ağır bir yağış bekleniyordu. Lakin şimdi o denli bir yağış gerçekleşmedi.

Meteoroloji uzmanı arkadaşlarımızın aktardığı bilgiler ışığında yağmur İstanbul’un doğusuna kaymış durumda. Şu an prestijiyle yağışın Kocaeli ve Sakarya çizgisinde daha tesirli olacağı öngörüsü var. Saat 15.00’e kadar İstanbul’da bu vilayetlerin ortasında fakat Pendik, Tuzla, Maltepe ve Şile’de daha tesirli olacağını öngörüyoruz. Yeniden de bugünü denetimli bir biçimde geçireceğiz. Arkadaşlarımızın tamamı alanda. Burada yöneticilerimiz var.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*