GSB kura sonuçları listeleri yayınlandı! GSB emekçi alımı personel alımı evrakları neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı kapsamında 1017 daima emekçi istihdam edilecek. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen GSB kura çekimi sonuçları açıklandı. Kazanan adaylar 12 – 14 Eylül 2022 tarihleri ortasında mesai saatleri içerisinde müracaat yapmış oldukları Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüklerine evraklarını teslim edecekler.

GSB kura çekimi sonuçları ile kelamlı imtihana alınacak adaylar belirleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı 767 daima emekçi, 144 engelli daima personel ve 106 eski hükümlü daima personel alımı gerçekleştirecek. GSB kura çekimi tamamlandı, sonuçlar yayınlandı.

Engelli Daima Emekçi listelerini görmek için tıklayınız.
Eski Hükümlü Daima Emekçi listelerini görmek için tıklayınız.
Sürekli Emekçi – Bayan listelerini görmek için tıklayınız.
Sürekli Emekçi – Erkek listelerini görmek için tıklayınız.
Öncelikli listelerini görmek için tıklayınız.

GSB İŞÇİ ALIMI KELAMLI İMTİHANI YAPILACAK

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapıldı.
Kura çekimi sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacak. Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek.

SÖZLÜ İMTİHAN İÇİN GEREKLİ DOKÜMANLAR NELER?

Kura çekimi sonucu asıl olarak belirlenen adaylar, başvuran sayısı açık iş sayısının dört katını geçmediği için kura çekimi yapılmadan direkt doküman teslim etmeye hak kazananlar ile öncelik hakkı bulunan ve direkt doküman teslim etmeye hak kazanan adaylar 12 – 14 Eylül 2022 tarihleri ortasında mesai saatleri içerisinde müracaat yapmış oldukları Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüklerine dokümanlarını teslim edeceklerdir.

Temizlik vazifelisi meslek kolu için teslim edilmesi gereken evraklar;

a) En az Ortaöğretim (lise ve dengi) tahsil seviyesine sahip olduğunu gösterir diploma yahut e-Devlet üzerinden alınmış doğrulama kodu bulunan mezuniyet dokümanı,

b) Beyan formu (Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüklerince evrak teslimi esnasında temin edilecektir.)

Kura çekimi sonucu asıl olarak belirlenen adaylar ile öncelik hakkı bulunan ve direkt evrak teslim etmeye hak kazanan adaylardan evrakları geçerli olmayan yahut mühleti içerisinde doküman teslimi yapmayan adayların yerine yedek listede yer alan adaylardan sırasıyla 15 – 16 Eylül 2022 tarihleri ortasında mesai saatleri içerisinde ilgili Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlükleri tarafından doküman teslimi daveti yapılacaktır. Belirlenen mühlet içerisinde talep edilen dokümanları gerçek ve eksiksiz teslim etmeyen adaylar kelamlı imtihana katılma haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından teslim alınan dokümanlar incelendikten sonra belirlenen koşulları taşıdığı tespit edilen ve kelamlı imtihana katılmaya hak kazanan adayların kelamlı imtihan tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecektir. Daima personel alımına ait her etapta Bakanlığımız internet sitesinde yapılacak duyurular bildiri niteliğinde olup adaylara ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacaktır.
İlgililere ilanen duyurulur.

GSB MÜLAKAT İMTİHANLARI NASIL OLACAK?

1) Kura çekimi sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığımızca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacaktır.

2) Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacaktır.

3) Kelamlı imtihanda adaylar; imtihan heyeti üyelerinin her biri tarafından;

a) Misyonun gerektirdiği mesleksel bilgi ve marifet, (40 puan)

b) Genel kültür, (40 puan)

c) Bir mevzuyu kavrayıp özetleme, tabir yeteneği ve muhakeme gücü, (10 puan)

d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tavır ve davranışlarının misyona uygunluğu, (10 puan) mevzularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. İmtihan konseyi üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması temel alınmak suretiyle kelamlı imtihan puanı belirlenecektir.

4) Kelamlı imtihanda; vazifenin gerektirdiği mesleksel bilgi ve marifet ile genel kültür alanında adaylara rastgele zarf çekme metodu ile sorular yöneltilecektir. Bir mevzuyu kavrayıp özetleme, söz yeteneği ve muhakeme gücü ile liyakati, temsil kabiliyeti, tavır ve davranışlarının misyona uygunluğuna ait bahislerde ise İmtihan Kurulunca yapılacak kıymetlendirme temel alınacaktır.

5) Kelamlı imtihanda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*