Fatma Girik’in cenaze programı belli oldu

Fatma Girik'in cenaze programı belli oldu
Fatma Girik'in cenaze programı belli oldu

Kanlı Nigar, Postacı, Nefret, Yaşam Kavgası gibi çok sayıda filmde rol alan ve Yeşilçam’ın usta isimlerinden 79 yaşındaki Fatma Girik, tedavi gördüğü hastanede koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliğinden dolayı vefat etti. İstanbul’da hayatını kaybeden Fatma Girik’in cenaze programı belli oldu.

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Usta sanatçının vefat ettiği hastaneden yapılan yazılı açıklamada, “Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik, Kovid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen, çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti” denildi.

BODRUM’DA DEFNEDİLECEK

Girik için yarın 10.00’da Şişli Belediyesi’nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreni düzenlenecek. Girik için ikinci tören ise saat 11.00’de Cemal Reşit Rey’de yapılacak. Fatma Girik’in cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum’a gönderilecek.

Fatma Girik'in cenaze programı belli oldu

CENAZESİYLE İLGİLİ VASİYETİNİ AÇIKLAMIŞTI

Girik, 2019 yılında Posta’ya verdiği röportajda cenazesiyle ilgili vasiyetinden bahsetmişti. Girik, açıklamasında “Neticede robot değilim bir canlıyım; bir gün elbet ölümü tadacağım. Memduh’a (Ün) kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değil. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin. Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum” demişti.

EVİNDE RAHATSIZLANMIŞTI

Uzun süredir sağlık sorunlarıyla boğuşan Fatma Girik, geçtiğimiz yıl Bodrum’daki evinde rahatsızlanmıştı. Yardımcılarının çağırdığı sağlık görevlilerince ambulansla Bodrum’daki özel hastaneye kaldırılmıştı. Girik, göğüs hastalıkları enfeksiyonu nedeniyle tedavi altına alınmıştı. Usta oyuncu daha sonra da İstanbul’da fizik tedavi görmüştü.

Hayatını kaybeden Fatma Girik'in cenazesiyle ilgili vasiyeti ortaya çıktı: Büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorumHayatını kaybeden Fatma Girik’in cenazesiyle ilgili vasiyeti ortaya çıktı: Büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum Fatma Girik'in ölümüyle yıkılan Cüneyt Arkın, canlı yayında hüngür hüngür ağladıFatma Girik’in ölümüyle yıkılan Cüneyt Arkın, canlı yayında hüngür hüngür ağladı Yakın arkadaşı Fatma Girik'in ölümüyle sarsılan Hülya Koçyiğit, canlı yayında konuşamadıYakın arkadaşı Fatma Girik’in ölümüyle sarsılan Hülya Koçyiğit, canlı yayında konuşamadı Türkiye, Yeşilçam'ın yıldızına ağlıyor: Hoşçakal Ezo Gelin, hoşçakal Fatma Ana!Türkiye, Yeşilçam’ın yıldızına ağlıyor: Hoşçakal Ezo Gelin, hoşçakal Fatma Ana! Son Dakika: Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik hayatını kaybettiSon Dakika: Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik hayatını kaybetti

Demirören Haber Ajansı – Magazin Haberleri

Şişli Belediyesi, Fatma Girik, Cenaze, Magazin, Güncel, Haberİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*