David Beckham, Kraliçe’nin naaşını ziyaret etti

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in başşehir Londra’daki Westminster Hall’de halkın ziyaretine açılan tabutunu görmek isteyenlerin oluşturduğu kuyrukta yoğunluk devam ediyor.

David Beckham Kraliçe için kuyruğa girdi

Kilometrelerce uzanan kuyrukta 47 yaşındaki futbol efsanesi David Beckham da bekledi.

Kuyrukta bekleyen bir kişi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kuyruk artık David Beckham’ı fotoğraflamaya çalışan ve aslında ilerlemeyi unutan beşerlerle dolu. Bu delilik! Onun için biraz üzülüyorum lakin o bunu çok âlâ karşılıyor. Tekrar de neredeyse 12 saattir kuyrukta olduğumuzu unutturdu bana.” tabirini kullandı.

Ziyaret edip alandan ayrıldı

David Beckham, parlamento binası içerisindeki Westminster Hall’de tutulan Kraliçe’nin tabutunu ziyaret ettikten sonra alandan ayrıldı.

İngiliz TV sunucusu Susanna Reid de sırada bekleyen ünlüler ortasında yer aldı.

51 yaşındaki sunucu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “tarihte bir an yaşadığını” söyleyerek, “Çantanızda çok fazla şey taşımayın, su parasız ve güzergâh boyunca çok sayıda kafe mevcut. Ayrıyeten bol ölçüde tuvalet var. Telefonumu düşük pil moduna aldım ve şarjı bu müddet boyunca yetti.” tavsiyesinde bulundu.

Kraliçe 2. Elizabeth’in vefatı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 8 Eylül’de yaz tatilini geçirdiği İskoçya’nın Aberdeenshire bölgesindeki Balmoral Kalesi’nde hayatını kaybetmişti.

Kraliçe’nin cenaze merasimi, 19 Eylül’de İngiltere’nin başşehri Londra’daki Westminster Abbey Kilisesi’nde düzenlenecek.

Buradaki merasimin akabinde Kraliçe’nin naaşı, İngiliz Kraliyet ailesinin daimi konutlarından biri olan Windsor Kalesi’ndeki St. George Şapeli’ne nakledilip defnedilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*