Cem Bölükbaşı kimdir, kaç yaşında, nereli? Cem Bölükbaşı’nın mukavelesi neden iptal edildi?

Cem Bölükbaşı, 9 Şubat 1998 yılında İstanbul’da doğdu.Küçüklüğünden beri sürat tutkusuyla büyüyen Cem Bölükbaşı, 5 yaşında motokros müsabakalarına katılmaya başladı. 6 yaşında Türkiye şampiyonu oldu. Cem Bölükbaşı I-Racing‘de 80.000 kişi içerisinden birinci 35’e girince dikkatleri üzerine çekti. World’s Fastest Gamer Şampiyonası’na katıldı. F1 Esports’da 70.000 kişi ortasından birinci 20’ye kalan genç sportmen Fernando Alonso ekibine seçildi. 2017’de Abu Dabi’de dünya beşincisi, 2018’de Red Bull Toro Rosso Grubu ile dünya ikincisi oldu. Borusan Otomotiv Motorsport’un takviyesi ile birinci milletlerarası yarışına katıldı. 4 Haziran 2019’da gerçek piste çıkan Cem Bölükbaşı klasmanındaki sıralamada 3. ve yarışta da 5. oldu. 1 Temmuz 2019’da milletlerarası ikinci gerçek yarışına katıldı.

Cem Bölükbaşı, 2021 F3 Asya Şampiyonası’nda BlackArts Racing ekibi ile 15 yarışın tamamına çıktı ve toplamda 61 puan kazanarak şampiyonayı 9. sırada tamamladı. Çaylaklar klasmanında ise Ayumu Iwasa’nın akabinde ikinci sırada yer aldı.

CEM BÖLÜKBAŞI’NIN KONTRATI NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Cem Bölükbaşı, F2’deki kadrosu Charouz System ile olan kontratını karşılıklı olarak feshetti. Tatiana Calderon, Enzo Fittipaldi’nin ekip arkadaşı olarak Formula 2’ye geri döndü. Cem Bölükbaşı’nın yerinde bu hafta sonu düzenlenecek olan Belçika yarışında piste çıkacak olan Tatiana Calderon, 2019 yılında ayrıldığı F2’ye geri dönmüş olacak. Grubun birinci aracında ise Pietro Fittipaldi olmaya devam edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*