Bu 3 Meyve Şişkinlik Hissinden Kurtulmanıza Yardımcı Olacak! İşte Şişkinliği Anında Yok Eden O Meyveler

Şişkinlik hissine aşina olan beşerler, tuvaleti ziyaret etmek isteseniz de, nitekim yapabilmenizin çoklukla uzun vakit aldığı konusunda hemfikirdir. Şişkinlik hissi ile birlikte, beşerler ekseriyetle kabızlık, mide bulantısı ve şişkinlik yaşarlar. Aşağıda belirtilen meyveleri yiyerek o şişkinlik hissinden daha çabuk kurtulabilirsiniz.

ERİKLER

Kabızlığınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Biraz erik yiyin! Görünüşe nazaran, erik yüzyıllardır kabızlık için tercih edilen tahlil olmuştur. Bunun nedeni, eriklerin müshil tesiri olan sorbitol ismi verilen bir husus içermesidir. Bunun yanı sıra, erikler liflerle doludur. Hem kuru hem de taze erik, şişkinlik hissinden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Şişkinlik hissinden kurtulmanıza yardımcı olacak öteki iki meyveyi öğrenmek için okumaya devam edin.

PAPAYA

Bağırsaklarınıza ve sindiriminize yeterli gelen bir meyve mi arıyorsunuz? Parlak renkli papayadan öbür bir yere bakmayın. Bu tropikal meyve, proteinin sindirimi boyunca yardımcı olan papain ismi verilen bir enzim içerir. Bunun yanında lif açısından da hayli güçlü olan bu meyve bağırsaklarınızı da keyifli edecektir. Tüm bunlar, kabızlık yahut ishal sıkıntınız varsa, papaya yemekten faydalanacağınız manasına gelir. Tekrar de bu meyveden biraz yiyorsanız, siyah papaya tohumlarından da yiyebilirsiniz. Bu tohumlar kalsiyum, magnezyum ve fosfor üzere değerli besinlerle doludur.

KİVİ

Kivi meyvesini yeşil C vitamini bombaları olarak biliyoruz. Sizin için çok sağlıklılar ve hatta hafif bir müshil tesiri var. Kivi yiyerek şişkinlik hissini süratle azaltabilirsiniz. Kivi ayrıyeten proteinin sindirimine yardımcı olan aktinidin ismi verilen bir enzim içerir. Yalnızca bu değil, kivi de çok fazla lif içerir. Yediğiniz lif sayısını artırmak ister misiniz? Akabinde kivi kabuğunu da yemeyi deneyebilirsiniz. Kulağa beğenilen gelmese de, aslında düşündüğünüzden çok daha uygun tadı var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*