Bakan Nebati ABD’li mevkidaşı Yellen ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Liderleri Toplantısı’nın ikinci gününde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ticari münasebetlerimizdeki potansiyeli hayata geçirmek ve karşılıklı yatırımlarımızı daha da artırmak için çalışmalara kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdik” tabirini kullandı.

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Yellen ile görüşmesine ait paylaşımda bulundu.

Görüşmeye ait bilgi veren Nebati, “Ticari münasebetlerimizdeki potansiyeli hayata geçirmek ve karşılıklı yatırımlarımızı daha da artırmak için çalışmalara kararlılıkla devam edilmesi gerektiğinin altını çizdik” tabirini kullandı.

KÜRESEL İKTİSAT DEĞERLENDİRİLDİ

Öte yandan, Bakanlıktan alınan bilgiye nazaran, toplantıda, güç ve emtia fiyatlarındaki artış, güç arz güvenliği ve besin güvenliği üzere global iktisadın yaşadığı sınamalara ait görüş alışverişinde bulunuldu.

Özellikle besin güvenliği konusunun dikkatle ele alınması gerektiğinin değerlendirildiği toplantıda Türkiye’nin bu husustaki eforları takdirle karşılandı.

İki müttefik ülke ortasında son devirde artan üst seviye temasların münasebetlere yeni bir ivme kazandırdığı ve karşılıklı anlayış içerisinde bu ivmenin korunması gerektiği paylaşılırken, bu bağlamda, teröre ve terörizmin finansmanına karşı daha fazla iş birliği vurgusu yapıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*