Alessandro Mangiarratti: Konyaspor çok kaliteli grup

UEFA Konferans Ligi 3. Eleme Çeşidi rövanş maçında yarın Konyaspor ile karşılaşacak olan Lihtenştayn temsilcisi Vaduz, son çalışmasını maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda yaptı.

İdmandan evvel Teknik Yönetici Alessandro Mangiarratti ve futbolculardan Benjamin Büchel ile Tunahan Çiçek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Konyaspor’un sert bir rakip olduğunu söyleyen Alessandro Mangiarratti, “Elimizden geleni yapacağız. Geçen maçtaki değerlendirmelerimize nazaran nitekim Konyaspor çok kaliteli grup. Genel olarak beklentimiz çok açık ve net değil lakin elimizden geldiğince uygun oynamaya çalışacağız. Konyaspor’un son maçını da izledik. Çok güzel ve sert bir oyundu. Genel olarak ekibe iştirak biraz az olacak. 4 tane sakat oyuncumuz var. Konyaspor’da ise bir eksiklik görmüyorum. Kanat oyuncuları, orta saha oyuncuları çok âlâ. Şu anda odaklandığımız bahis defans” dedi.

Mangiarratti stat yeri alakalı ise, “Zemin çok büyük bir mani olmayacak. Ancak çok yazık, bu türlü bir stat için bu biçimdeki imaj beğenilen değil. Lakin sulama yapılırsa rastgele bir sorun yaşamayız” sözlerini kullandı.

Büchel: “Yarın oynayacağımız maç için sevinçliyiz”

Kaleci Benjamin Büchel de, Konyaspor’un heyecanlı ve sıkı bir taraftara sahip olduğunu aktararak, “Yarın oynayacağımız maç için sevinçliyiz. Bizim için bir baskı oluşmayacağını düşünüyorum. Daha evvel bu stil statlarda oynadık. Genç oyuncularımız için de kendilerini gösterme imkanı olan bir maç olacak” biçiminde konuştu.

Tunahan Çiçek: “Yarın maçta elimizden geleni yapacağız”

Yarınki maçta ellerinden geleni yapacaklarını söz eden Tunahan Çiçek ise, “Konyaspor’un büyük bir kadro olduğunu biliyoruz. Yarın maçta elimizden geleni yapacağız. Bize karşı baskılı oynayacaklarını düşünüyoruz. Biz de ona nazaran hazırlandık. Taraftarın çok olması baskı oluşturmaz diye düşünüyorum. İnşallah 30 bin hatta daha çok seyirci gelir. Bizim için de hoş bir kıssa olur. Bu türlü büyük bir taraftarın önünde oynayacağımız için sevinçliyiz” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*