AKP’li Özboyacı’dan ‘seçim’ savı: ‘En hazır olan AK Parti’dir’

AKP Konya Milletvekili ve Dijital Mecralar Kurulu Üyesi Selman Özboyacı, partinin 21’inci kuruluş yıl dönümüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

’21’inci yıl’ sloganına değinen Özboyacı, “21’inci yıl sloganımız; ‘Bir Olduk 21 Olduk’. Bu çok manidar bulduğumuz ve çok sevdiğimiz bir slogan. Hakikaten de aslında AK Parti’nin 21 yıllık öyküsünün bir özeti niteliğinde” diye konuştu.

“Manipülasyon” ve “dezenformasyon” nedeniyle siyasi gündemin asıl gündemden sapabildiğini söyleyen Özboyacı, “O yüzden vakit zaman yapılan bu dezenformasyonlarla güya Türkiye’nin gündeminde olmayan şeyler, Türkiye’nin gündemiymiş üzere gösteriliyor. Şunu söyleyeyim ki biz AK Parti takımları olarak daima alandayız, pazardayız, esnaf gezisindeyiz. Vatandaşlarımızla teğe bir görüştüğümüzde biz aslında toplumsal medyada köpürtülen o farklı havanın milletimizin gündeminde olmadığını, bu iki gündemin birbirinden farklı olduğunu görüyoruz. Hasebiyle 2023 seçimleriyle alakalı çok ümit dolu olduğumu söyleyebilirim. Bundan hiç kuşkum yok. Milletimiz, yeniden AK Parti’yi 1’inci parti yapacaktır” dedi.

‘ERKEN SEÇİM’ YANITI

AKP’li Özboyacı, muhalefetten gelen erken seçim davetlerine ait ise “Bunlar aslında Türkiye’yi asıl gündeminden saptırma gayretleri. Bugün emin olun Türkiye bir erken seçime gitse 6’lı masa, buna en az hazır olan 6 siyasi parti. Bugün tekrar ‘Hadi seçim var’ desek tekrar buna en hazır olan parti AK Parti’dir. Bunu Cumhurbaşkanı’mız da tekraren söyledi. Bu seçimlerin tarihi belirli, 2023 yılının Haziran ayı. 6’lı masanın figürleri, bu biçimde erken seçim argümanlarıyla bazen siyasetin gündemini bulandırmaya çalışıyorlar. Daha evvel de bunun üzere davetler yaptılar. Bu birinci değil lakin bunlar yalnızca gündemi saptırma eforları. Seçimin tarihi belli” açıklamasında bulundu. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*