AKP’li Mustafa Esgin: ‘Biz Tayyip Erdoğan’ın adamlarıyız’

Partisinin Bursa Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programında konuşan AKP Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in kelamları gündem oldu. Esgin, makam mevki peşinde koşanlardan olmadıklarını söyledi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre, AKP Bursa Vilayet Başkanlığı’nın bayramlaşma programında gündemi pahalandıran Esgin, şunları söyledi:

“Yaklaşık 2,5 yıldır dünyanın yüz yılda bir karşılaştığı global bir salgınla sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde, devlet-millet el ele çaba ettik. Allah’a hamdolsun çok büyük bir uğraş verdik. Bu uğraşın içerisinde hepimiz gördük ki, sıhhat alt yapımıza bu 20 yıldır yapmış olduğumuz yatırımlar ne kadar kıymetli. Zira, insan hayatından daha pahalı bir şey yok. Pandemi periyodunda bu ülke tekrar sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde, yerli teneffüs aygıtını yaptı. Hem de 10 bin tane yaptı. Paranın mana söz etmediği günlerde, biz bu muvaffakiyet kıssalarını ortaya koyduk. Allah’a hamdolsun. Türkiye kutlu yürüyüşüne sizlerle devam ediyor.”

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE BU TÜRLÜ BİR MUHALEFET ÖRNEĞİ YOK”

Türkiye’deki sıhhat sistemini öven Esgin, “Bakın bu kardeşiniz bir tabip olarak; meclis kürsüsünde, ‘Hastane niçin yapılmadı’ diye değil, ‘Niçin yapıldı diye’ soru önergesi veren muhalefete karşı tekraren kelam almak durumunda kaldı. Dünyanın hiçbir yerinde bu türlü bir muhalefet örneği yok. Fransa’da, İtalya’da, İspanya’da, hastane kapılarından dönen ve meskeninde mevte terkedilen beşerler vardı. Allah’a hamdolsun bu ülkede bunlar yaşanmadı” diye konuştu.

“2023’E YELKEN AÇTIK”

Afetlerle nasıl uğraş ettiklerini de anlatan AKP’li Esgin, muhalefeti şu sözlerle eleştirdi;

“Ve yeniden afetler, salgınlar, yangınlar ile bir taraftan gayret ederken, bir taraftan da afetten, yangından, felaketten medet uman ve buradan bir siyasi polemik ortaya koymaya çalışan muhalefet ögeleri ile uğraş ettik. Bu uğraşların hepsini vererek 2023’e yelken açtık.”

“İYİ Kİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN VAR”

Esgin, “Bizi o denli makam, mansıp peşinde koşanlar ile karıştırmasınlar. Bizim milletle olan münasebetimiz sandıklarda oy aralığında değildir. Biz Tayyip Erdoğan’ın adamlarıyız. Allah’ın müsaadesiyle sizlerle birlikte kutlu hareketimize, dava hareketimize devam ediyoruz. İşte bu global salgının o fecî günlerinde evet ben diyorum ki; düzgün ki, Recep Tayyip Erdoğan vardı. Uygun ki, Ak Parti vardı. Âlâ ki, sizler vardınız” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*