Abdullah Atik, CHP Diyarbakır Vilayet Başkanlığına adaylığını açıkladı

DİYARBAKIR – Kongre yapılması için kayyım atanan CHP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı’nda 29 Ağustos’ta yapılması planlanan kongre, 10 Eylül Cumartesi gününe ertelenmişti. AK Parti’den ayrılıp mart ayında CHP’ye katılan Abdullah Atik, Diyarbakır Vilayet Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Atik, “Şimdi toplumsal barışı yine tesis etme vakti, artık, değişim ve onarım vakti. Bu kuvvetli vazifesi devralacak tecrübeli, ehil takımla bayrağı teslim alıyorum” tabirlerini kullandı.

Baskı rejiminde toplumun tüm katmanlarının hak, hukuk ve adalet talepleri, birebir zihniyet tarafından örselendiğini lisana getiren Abdullah Atik, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından desteklendiğini de belirtti.

Yazılı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Uzun müddettir çeşitli tartışmalar ekseninde yorgun düşen Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır Vilayet Teşkilatı, siyaset sahnesindeki rolünü üstlenmeye hazır. Partimizin başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve ilgili heyetlerinin tam takviyesi ile demokrat aday Abdullah Atik önderliğinde, kapsayıcı yeni Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır idaresi, vazifesi devralıyor. Kentimizin ülkemiz siyasetindeki değerli pozisyonu, bu şiddetli vazifede Abdullah ATİK ve idaresine kaçınılmaz ve eşsiz bir misyon yüklüyor. Fakat barış ve özgürlük parolamız, adalet, hak, hukuk ise şiarımız diyerek, yola koyuluyoruz. Artık toplumsal barışı tekrar tesis etme vakti, artık, değişim ve onarım vakti. Bu güçlü misyonu devralacak tecrübeli, ehil takımlar bayrağı teslim alıyor.” (DUVAR)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*